Baltica

Z nami spełnij swoje marzenia

Akademia Piłkarska
Baltica

Zapraszamy

  Nawigacja

  Słowianie

III Szczep Harcerski ZHR Słowianie

  Kartki z historii

  Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Seb

  Facebook

  Polski LNG

Wydanie i promocja książki w 2 tomach.

Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych

  e-sekretariat SP1

  E-wywiadówka SP1

Instrukcja pierwszego logowania.

Kliknij i zaloguj
        
Pomoc
---------
E-wywiadówka dostępna jest również na telefon komórkowy. Więcej informacji w pomocy

  e-klasa SP1

  Biblioteka Online

Katalog on-line

 

Kliknij i zaloguj

  Poczta

  OGNISKO - NA DOBRY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO

We wrześniu w klasie 3B zostało zorganizowane ognisko integracyjne. Wzięli w nim udział: wychowawczyni Agnieszka Janta – Lipińska, uczniowie oraz ich rodzice i rodzeństwo. Podczas spotkania odwiedziła uczniów Pani Agata Drabarek - pracownik Nadleśnictwa w Międzyzdrojach. Opowiedziała m.in. o pracy leśniczego, rodzajach drzew i ochronie roślin i zwierząt. Na zajęciach dzieci poznawały i szukały śladów zwierząt oraz wykonały wspólną pamiątkową pracę plastyczną.
Na ognisku nie zabrakło świetnej zabawy, organizowanych przez rodziców konkursów, muzyki i oczywiście pieczenia kiełbasek. To był wspaniały wieczór!


Galeria

  Dyskoteka na Dzień Chłopaka

  Jesienne Biegi Przełajowe 2016

Foto Relacja

 

  Tygodniowe spotkanie uczniów polskich i niemieckich w Ośrodku Kształcenia Młodzieży w Kamminke

W dniach 16-23.09.2016 r. 17 uczniów z klas VIa, VIb, VIc, i VId wzięło udział w realizacji 7-dniowego projektu historycznego POKÓJ OSIĄGNĄĆ I ZACHOWAĆ.
Oprócz radosnej i miłej atmosfery jaka towarzyszyła dzieciom podczas wielu zabaw integracyjnych, lekcji języka polskiego dla uczniów niemieckich , wspólnych zabaw z harcerzami w Przytorze nie zabrakło też emocji i skupienia przy okazji historycznych gier terenowych w Świnoujściu oraz na Cmentarzu Wojennym Golm.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach przybliżających im dzieje naszego miasta w czasie II wojny światowej oraz lekcji historii pt. "Pokój osiągnąć i zachować, wspólnie odkrywali znaczenie pokoju i wolności dla wspólnej, bezpiecznej Europy.
Duże wrażenie wywarła na dzieciach wizyta w Filharmonii Szczecińskiej oraz koncert Lutosławski Youth Orchestra .
Najsilniejszych wzruszeń dostarczyło jednak ognisko ze świadkiem II wojny światowej -Panem Antonim Lipińskim. Opowiadał o losie dziecka podczas wojny - jego słowa uzmysłowiły wszystkim uczestnikom spotkania okrucieństwo i zło tamtych czasów. Wszystkie zajęcia, przedsięwzięcia i wspólne zabawy w czasie wolnym wymagały porozumiewania się w języku niemieckim i angielskim - nasi uczniowie poradzili sobie doskonale, swobodnie porozumiewali się z niemieckimi rówieśnikami i z dużym zaangażowaniem pracowali w grupach polsko - niemieckich przy realizacji licznych, ciekawych zadań.
To był świetny wyjazd, od początku do końca wszyscy bawili się doskonale, zawarli dużo nowych znajomości i przekonali się , że znajomość języków obcych zdecydowanie ułatwia życie w Europie bez granic.
Serdeczne podziękowania dla pani Edyty Nowickiej za pomoc w przygotowaniu lekcji historii oraz dla pani Agnieszki Sobczyk i pana Michała Stefaniaka za przeprowadzenie polsko-niemieckiej lekcji w-f i p. Maciejowi Zdziechowi za pomoc w organizacji.
Szczególne podziękowania dla Julii Architek, Asi Frej i Olgi Lipińskiej za pomoc w opiece nad dziećmi oraz przy organizacji wielu przedsięwzięć podczas spotkania.
Luiza Kasiarz
Jolanta Wrześniewska-Woźniczka

Galeria zdjęć

  Pasowanie klas I

  Mistrzostwa Świnoujścia w piłce nożnej 2016

  II Spływ Kajakowy

  Konkurs plastyczny na temat II Wojny Światowej

20 września 2016  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu, odbył się kolejny uroczysty apel o tematyce II wojny światowej z udziałem przedstawicieli Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych oraz wszystkich uczniów klas III. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i wszyscy uczniowie klas III. W tym roku szkolnym część artystyczną przygotowali uczniowie klas 3a,3b,3c,3d,3e i 3f  pod kierunkiem swoich nauczycieli. Klasa 3e pod kierunkiem p. Haliny Leszczak zaprezentowała krótki pokaz wokalno-taneczny. Po wysłuchaniu programu artystycznego, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: Komisja  wybrała 3 zwycięzców: I, II i III miejsce oraz  20 wyróżnień

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.05