Baltica

Z nami spełnij swoje marzenia

Akademia Piłkarska
Baltica

Zapraszamy

  Nawigacja

  Słowianie

III Szczep Harcerski ZHR Słowianie

  Kartki z historii

  Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Seb

  Facebook

  Polski LNG

Wydanie i promocja książki w 2 tomach.

Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych

  e-sekretariat SP1

  E-wywiadówka SP1

Instrukcja pierwszego logowania.

Kliknij i zaloguj
        
Pomoc
---------
E-wywiadówka dostępna jest również na telefon komórkowy. Więcej informacji w pomocy

  e-klasa SP1

  Biblioteka Online

Katalog on-line

 

Kliknij i zaloguj

  Poczta

  Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas czwartych "Twórca zadania tekstowego".

     W miesiącu październiku w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „Twórca zadania tekstowego”. W konkursie mógł wziąć udział każdy chętny uczeń klasy czwartej.


     Zadaniem ucznia było stworzenie zadania tekstowego o dowolnej tematyce i zakresie materiału klasy czwartej. Dodatkowo do tego zadania uczeń musiał napisać pytania – minimum pięć, na które udzielił odpowiedzi wraz z obliczeniami.


     Wśród uczestników wyłoniono zwycięzców. Są to:


Nela Gajewska            klasa IV a


Tatiana Jasińska          klasa IV a


Marek Kuśnierek          klasa IV b


Paweł Turosieński        klasa IV b


Stanisław Zieliński       klasa IV b


    Twórcą zadania tekstowego o największej liczbie ułożonych pytań wraz z obliczeniami i odpowiedziami został Stanisław Zieliński, który do swojego zadania stworzył ich 100.


Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.


Nauczyciele matematyki.

  Minikonkurs czytelniczy

                MINI KONKURS CZYTELNICZY  


             pt. „ Czy wiesz jaka to opowieść?”


   W bibliotece szkolnej w październiku zorganizowany został mini konkurs czytelniczy ze znajomości przeczytanych książek. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeczytać fragmenty z trzech książek, które umieszczone były na tablicy informacyjnej biblioteki i podać prawidłową odpowiedź – autora i tytuł książki, z jakiej jest dana opowieść.Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowano dwóch zwycięzców, na których czekała nagroda rzeczowa.


W tym miesiącu szczęście uśmiechnęło się do Zuzanny Świniarskiej z klasy VI D i Arkadiusza Murawskiego z klasy VI A, którzy wylosowali nagrody.


    Zwycięzcom gratuluję i zapraszam do drugiej edycji konkursu – organizator Marzena Stępień.


 


 

               


 

  XVI Dzień Papieski

XVI Dzień Papieski – „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.


W dniu 09.10.2016 uczniowie naszej szkoły, w ramach zespołu wokalno-teatralnego o tematyce religijnej, przedstawili montaż słowno-muzyczny połączony z inscenizacją. Przedstawienie odbyło się w kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza, po Mszy Św. dla dzieci o godz. 11:30. Program został przygotowany pod kierunkiem katechetek naszej szkoły: K. Kordy i A. Rutkowskiej.


  Gazetka Szkolna nr 4

Zapraszamy do lektury Gazetki szkolnej nr 4

 

  Rower naszym hobby

JESTEM BEZPIECZNYM ROWERZYSTĄ


Uczniów klasy 3B odwiedził p. Mariusz Majewski – członek klubu rowerowego Team Bikers Świnoujście. Pan Mariusz pokazał m.in. jak prawidłowo jeździć rowerem, co należy sprawdzić w rowerze przed jazdą i co mieć na sobie podczas niej. Wytłumaczył dzieciom, dlaczego trzeba nakładać kask i elementy odblaskowe, które wręczył każdemu w prezencie. Na koniec opowiedział o swoim klubie kolarskim, przedstawił na mapie Polski trasy, które pokonał i zachęcał wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy!

https://lh3.googleusercontent.com/5xT_1c2iQp4RXsEINMs0jcMSHKVHySstqymLxo1wBbyOri9VPfebS_hEh76cKMVLxlKThGRbWw4=w1920-h1200-rw-no

  Wyniki eliminacji szkolnych etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Wyniki eliminacji szkolnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych


W dniach 29.09.16-04.10.16 odbyły się w naszej szkole etapy szkolne "Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2016/2017".


Oto lista uczniów, którzy będą reprezentować Jedynkę w eliminacjach rejonowych tegoż Konkursu w listopadzie bieżącego roku:


I. Konkurs z języka polskiego: • Zofia Smaga - klasa 6D

 • Magdalena Szczepanowska - klasa 6D

 • Natalia Koss - klasa 6B

 • Julia Kozioł - klasa 6B


 • II. Konkurs matematyczny:


 • Bruno Szewczyk - klasa 6D

 • Maja Urbanowicz  - klasa 6B

 • Jakub Kurek - klasa 6A

 • Julia Kozioł - klasa 6B


 • III. Konkurs z języka angielskiego:


 • Hanna Wasilewska - klasa 5B

 • Bruno Szewczyk - klasa 6D

 • Patrycja Zmysłowska - klasa 6D

 • Tymon Kondratenko - klasa 6D

 • Magdalena Szczepanowska - klasa 6D


 • IV. Konkurs z języka niemieckiego:


 • Adam Osiński - klasa 5A

 • Zuzanna Grodnicka - klasa 6B

 • Roksana Jon - klasa 6B

 • Natalia Koss - klasa 6B

 • Daniel Zamiara - klasa 5A

 • Miłosz Brzozowski - klasa 6B


 • Wszystkim serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!


  Organizatorzy

    Lekcje przyrody w ROD Olszynka w Świnoujściu


  Lekcje przyrody w ROD Olszynka w Świnoujściu - wrzesień 2016


  Zgodnie ze statutem rodzinnych ogrodów działkowych, uchwalonym w lipcu 2015 r., ogrody prowadzić mają między innymi działalność społeczną, wychowawczą, wypoczynkową, rekreacyjną na rzecz działkowców, ich rodzin oraz społeczności lokalnych. Jednym z takich ogrodów, nastawionych na działalność na rzecz społeczności lokalnej jest Rodzinny Ogród Działkowy „Olszynka” w Świnoujściu. Od ponad dwóch lat ogród współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 1. Współpraca ta rozpoczęła się od zaproszenia na lekcję przyrody w plenerze dzieci z klasy drugiej „a”, które rozpoczynały naukę we wrześniu 2015 r. Od tej pory dzieci odwiedzają „Olszynkę” regularnie. Jest to zasługa prezes ogrodu Krystyny Otoki i wychowawczyni klasy Małgorzaty Komorowskiej. W maju tego roku, w okresie prac wiosennych na terenie ogrodów dzieci miały możność zapoznanie się z pracami związanymi z przygotowaniem ogrodów tak, aby jesienią dały obfite plony. Dzieci oglądały różne nasiona. Potem zapoznały się z budową poszczególnych roślin, wysiewanych na działkach. Określały, które posiadają jadalne korzenie a których owoce zawiązują się w części nadziemnej. Na terenie ogrodów oglądały kwitnące w tym czasie drzewa, truskawki. Przyglądały się też tym roślinom, które już rosły na działce a jeszcze niedawno były nasionami – pomidorom, ogórkom. Na jednej z działek dzieci dostały swoją grządkę i każde z nich zasadziło na niej po kilka ziaren fasoli.


  Dzieci, już z III a, odwiedziły „Olszynkę” 13 września, kiedy to w ogrodach zbierano plony. Doczekały się zbioru posianej fasoli, zajadały się malinami. Przyglądały się drzewom pełnym owoców – jabłoniom i śliwkom. Krystyna Otoka opowiadała o pożytecznych owadach, pająkach. Dzieci miały okazję przyjrzeć się im z bliska. Niektórym przez lupę. O ekologicznym prowadzeniu ogrodów opowiadał dzieciom Wera Stroczyńska – instruktor ogrodowy, zaproszona na to spotkanie. - Zdobytą wiedzę na działkach wykorzystujemy na lekcjach przyrody czy środowiska. Na co dzień dzieci nie mają kontaktu z ogrodami, roślinami. Tutaj mają okazje popatrzeć, dotknąć. Myślę, że te wizyty dają im bardzo dużo. Wszystkie dzieci bardzo chętnie tu przychodzą bo mogą mieć kontakt z żywą przyrodą. To jest zupełnie coś innego niż lekcja w klasie. W klasie natomiast opisują swoje wrażenia z wycieczki, co obejrzały, co zapamiętały. Jest to świetna sprawa – mówi wychowawczyni Małgorzata Komorowska. Na spotkaniu nie zabrakło czasu na poczęstunek i zabawę. Dzieci zażywały ruchu grając w gry plenerowe. W ramach poczęstunku mogły posmakować konfitur z malin oraz z zielonych pomidorów przygotowanych przez Werę Stroczyńska.


  Z wycieczki wracały obdarowane cukinią i burakami oraz drobnymi upominkami między innymi odblaskowymi plakietkami, które można przypiąć do ubrania lub plecak. Pozostawiły na działce kolorowe rysunki zaobserwowanej przyrody. Część rysunków została przesłana do Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
  eska


    Wspólne czytanie

  Jednym z priorytetów pracy naszej szkoły jest popularyzacja czytelnictwa. Rodzice z klasy 2A raz w tygodniu czytają dzieciom wybrany przez siebie fragment książki. Dzieci cieszą się ze spotkań z książką w takiej formie. We wrześniu uczniowie wypożyczyli i przeczytali ze szkolnej biblioteki aż 85 książek-nie licząc lektury. Część dzieci korzysta również z wypożyczalni w Miejskiej Bibliotece Publicznej.


  Taka popularyzacja czytelnictwa przynosi efekty!


  Galeria

  Wygenerowano w sekund: 0.05